18 مسجد میزبان معتکفان در شهرستان نطنز است

به گزارش خبرگزاری فارس از نطنز حجت‌الاسلام ابوالفضل مجیدی تبار صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: اعتکاف فرصت ارزشمندی برای بیداری از خواب غفلت و خلوت باخدای متعال است و به برکت جمهوری اسلامی این سنت حسنه جایگاه خود را در جامعه اسلامی پیداکرده و همه‌ساله میزبان نوجوانان در این ایام است.

وی افزود: این سه روز استثنایی فرصت مناسبی برای اندیشیدن به خود و خدای خود، عبودیت، تقویت اراده در اثر دوری از محرمات، خودسازی، بخشش گناهان، ارتباط با معبود، محاسبه نفس و خودسازی، ارزیابی گذشته و برنامه‌ریزی برای آینده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نطنز تصریح کرد: یکی از موفقیت‌های چندساله برگزاری اعتکاف، استقبال ویژه دانش آموزان از این سنت حسنه است و به جهت استفاده بهینه دانش آموزان امسال در نظر داریم 2 مسجد جداگانه در نطنز و بادرود برای اعتکاف در نظر گرفته‌شده است.

وی با اشاره به شروع ثبت‌نام برادران و خواهران در سطح شهرستان نطنز برای اعتکاف در مساجد، بیان کرد: این مراسم معنوی امسال در روزهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ فروردین‌ماه مصادف با ۱۳، ۱۴ و ۱۵ ماه مبارک رجب برگزار می‌شود و علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام می‌توانند به مساجد تعیین‌شده در اطلاعیه اداره تبلیغات اسلامی مراجعه کنند.

مجیدی‌تبار از برگزاری مراسم اعتکاف در 18 مسجد سطح شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: مساجد الزهرا (س)، جامع و امام علی (ع) در نطنز و مساجد امام هادی (ع)، اباعبدالله (ع) و امیرالمؤمنین (ع) در بادرود از معتکفان میزبانی می‌کنند و همچنین دو مسجد در شهر طرق رود، دو مسجد در شهر خالدآباد، دو مسجد در روستای اریسمان، دو مسجد در روستای ده آباد، دو مسجد در روستای فمی و یک مسجد در روستای متین آباد پذیرای خواهران و برادران متقاضی اعتکاف امسال خواهند بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 19 فروردين 1396 10:07
  • اندازه قلم
مدیریت سایت

واحد فناوری و اطلاعات شهرداری طرق رود

وبگاه: it@targhrood.ir