جلسه فوق العاده شورای شهر با هفت نفر از اهالی کشه شهر طرق رود مطلب ویژه

گزارش ها حاکی از آن است که امروز جلسه فوق العاده شورا شهر با هفت نفز  از کشه در دفتر شورای اسلامی شهرطرق رود تشکیل شده است و گویا قرار است در خصوص اینکه در محله کشه کاری انجام نشده ، بحث و گفتگو داشته باشند. 

 

 

در جلسه امروز چه گذشت ؟

جلسه امروز که نکات جالبی داشت این افرادی که بعنوان دعوت شده به جلسه ، حضور داشتند از یک طرف به گفته اعضای شورا ، تقاضای جلسه را داشته اند در صورتیکه در جلسه مدعی بوده اند این جلسات خروجی نداشته و چرا ما را دعوت کرده اید و از طرفی رئیس شورا ، اقدام به  دعوت از شهردار جهت حضور در جلسه نموده اند و از شهردار خواسته که در این جمع حاضر شوند.

 لیکن شهردار با توجه باینکه در پایان سال تشکیل چنین جلساتی را صلاح نمی دانسته با اصرار فراوان در  این جلسه حضور یافتند.

در شروع جلسه هفت نفر از اهالی کشه ، مجدد درخواست های گذشته خود را تکرار نمودند که شامل آسفالت محلات پریار و اسبر بود و از طرفی مدعی بوده اند که شهرداری، مواردی که بعنوان فعالیت های انجام گرفته در محله کشه اعلام نموده است (توسط آقای رضا مبینی به اهالی ارائه شده بود ) هیچ یک انجام نگرفته و این موارد مورد قبول آنها نمی باشد و در پایان اعلام می نمودند شهرداری تمامی بودجه خود را صرف خیابان اصلی شهر نموده درحالیکه کوچه خاکی بسیار مهم تر است.

شهردار در پاسخ به این اظهارنظر ها ، چنین اظهار نمودند :

اولا در چنین شرایطی در حالیکه ما بارها با شما و تعداد دیگری از اهالی کشه ، جلسات متعدد داشته ایم لیکن به هیچ نتیجه ای نخواهیم رسید ، چرا که در این جلسات تعهدات متقابلی پذیرفته شده که شما فقط به تعهدات شهرداری مراجعه می کنید چرا که مقرر شده بود که حداقل شصت میلیون تومان جهت خودیاری آسفالت اسبر  و سی میلیون تومان جهت خودیاری آسفالت پریار جمع آوری شود تا پس از آن شهرداری بتواند مصوبه ای به شورا داده تا در صورت تصویب ،پروژه دیگری را کنسل نموده و محله ای که خودیاری پرداخت نموده اند آسفالت نماید لازم است مجدد ذکر شود که این توافقات نه تنها در جلسه ای که در شهرداری برقرار گردید مشخص گردید بلکه در جلسات متعدد همانند جلسه واقع در مسجد محله اسبر و دیگر جلساتی که با اهالی برگزار گردید مشخص شده بود و ضمنا آقای مبینی از اعضای شورا جمع آوری خودیاری اهالی را بر عهده گرفتند ، ولی تا به این لحظه هیچ اقدامی صورت نگرفته است حال چگونه از شهرداری انتظار دارید این محلات را آسفالت نماید.

 ضمنا مقرر شده بود زمین حمام قدیمی در اختیار شهرداری قرار گیرد تا شهرداری بتواند یک پارک و سرویس بهداشتی در آن احداث نماید.

اما متاسفانه با توجه باینکه شهرداری اقدام به پاک سازی آن حمام و محوطه نمود که خود هزینه سنگینی به نسبت این قبیل کارها داشت چرا که هیچ کمپرسوری موفق به تخریب بتن حمام قدیمی نمی شد تا اینکه یک دستگاه پیکور به محل منتقل شده و تخریب را انجام نمود ، باز هم این واگذاری انجام نگرفت.

  همچنین مقرر شده بود دو قطعه زمین دیگر در اختیار شهرداری قرار گیرد تا سرویس بهداشتی عمومی برای محله کشه احداث شود که هرگز انجام نگرفت و دیگر تعهدات ....

در ادامه جلسه متاسفانه شاهد تکرار مباحث قبلی مبنی بر اینکه شهرداری موارد اعلامی خود را انجام نداده است که این موارد شامل زیر سازی و آسفالت محلات گهر ، باغناره ، مارچون و سرچشمه ، زیر سازی حاشیه استخر اسفیجار ، دیواره چینی و سنگفرش قبرستان ، بهسازی و سنگفرش بهداری شهید حمید رحیمی ، لکه گیری ، آسفالت درب حسینیه ، بهسازی کوچه کنار مسجد امام حسن و .... بوده است.

اینکه چه زمانی این فعالیت ها انجام گرفته بحث دیگری است اما اینکه آیا شهرداری موارد اعلامی را انجام داده اگر کسی شک دارد می تواند به هر کجا میتواند شکایت کند و متقابلاً پاسخگو باشد.

و اینکه در جلسه یکی از این افراد اعلام نمایند پس از انقلاب برای کشه هیچ کاری صورت نگرفته الا یک برق که آنهم سال 62 بوده است.

 مگر آنها فراموش کرده اند قبل از انقلاب این روستا هیچ خدماتی نداشته و پس از انقلاب مردم این روستا از نعمت آب ، برق ، گاز  و دیگر امورعمرانی موجود برخوردار شده اند که باعث شده هر متر زمین آنها صدها هزار تومان قیمت پیدا کند و امروز هر چه داریم صدقه همین انقلاب است اگر این انقلاب نبود کدامیک از ما و شما جرأت حتی اظهار نظر داشتید چه رسد به اینکه در شبکه های اجتماعی انواع اهانت ها را به مسئولین نموده و در جلسات ادعای تضییع حقوق می نماید.

شهردار قبل از خروج از جلسه بیان نموند  من نیامده بودم بودجه های این سال ها که با زحمت فراوان بدست آمده بود را صرف آسفالت و جدول و ... کنم قرار نبود من مدیریت سنتی مبنی بر اینکه  اینقدر پول داریم حالا چیکار کنیم را داشته باشم.

 قرار بود طبق یک استراتژی و یک برنامه مدون  این شهر تبدیل به یک شهر با عملکرد گردشگری و برند خاص خود شود بایستی هزینه آسفالت و غیره از درآمد حاصل از سرمایه گذاری های اشخاص و سازمان های خصوصی و عمومی در فرصت های بی نظیر منطقه بدست آید.

اما متاسفانه چهار سالی است که فقط باید در این جلسات شرکت کرده و جواب چرا جلو خانه من آسفالت نشده را بدهیم هیچ کسی تا بحال از من نخواسته زیرساخت های شهری احداث کنم ولی وظیفه من غیر از این می باشد.

 من تلاشم را انجام دادم که سرمایه گذار جذب کنم ولی  متاسفانه به هر نحوی تمامی سرمایه گذاران را فراری دادند و عده ای نیز بخاطر نبود زیرساخت یا چهره شهری صرف نظر کردند.

 اینک تمام تلاش ما دوبانده کردن جاده اصلی و به امید خدا بعد از عید جاده کشه می باشد تا بتوانیم جاذبه های اولیه سرمایه گذاران را آماده محیا سازیم.

 خوشبختانه در حالا حاضر توانسته ایم سرمایه گزار بسیار بزرگی متقاعد به همکاری نمایم  و آنها تحقیقات و طرح های فراوانی را نیز آماده نموده تا در آینده نزدیک یک برند گردشگری بین الملی از این شهر بسازند

که بی شک به دنبال آن فرصت های فراوان شغلی و درآمدی حاصل خواهد شد که اول مردم و بدنبال آن شهرداری از آن منتفع خواهند شد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 08 اسفند 1395 22:00
  • اندازه قلم
مدیریت سایت

واحد فناوری و اطلاعات شهرداری طرق رود

وبگاه: it@targhrood.ir