برنامه 10 ساله کی روش برای تیم ملی

کارلوس کی روش که چند ماه پیش بدنبال اختلاف با کارفرمایان خود از سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران کناره گیری کرد و بعد در یک چرخش 180 درجه ای سرمربی ایران باقی ماند، بسیار آرام به نظر می رسد.

 

 

او از اینکه تیمش این تلاطمات را از سرگذراند و همچون یک واحد، تحت تاثیر فشارهای نامشخصی که پیشرفت تیم ملی ایران را از زمان سرمربیگری او در سال 2011 تهدید می کرد، قرار نگرفت، خشنود است.

اسپورت 360 در ادامه نوشت: کی روش مشهورترین فرد در فوتبال ایران است. افرادی مثل سردار آزمون، اشکان دژاگه و آندرانیک تیموریان از محبوبیت فوق العاده ای برخوردارند، اما کی روش به یک قهرمان تبدیل شده است.

در سفر اخیر او به بنگلور که تیم ایران در مقدماتی جام جهانی 2018 مقابل هند بازی کرد، هواداران در اطراف او جمع شدند. برخی برای او گل خریدند و از تصمیم او در مورد ادامه همکاری با ایران تشکر کردند. سایرین برای گرفتن عکس یادگاری با این مربی 62 ساله که آنها را ناامید نکرد، به دنبال او به هتل تیم و زمین فوتبال رفتند.

کارلوس کی روش متوجه فشاری که برای صعود به جام جهانی بر شانه های خود احساس می کند، هست.

هیچ کشوری مانند ایران تعصب به فوتبال ندارد

وی در گفت و گو با پایگاه خبری اسپورت 360 گفت: شور و شوق فوتبال در بین ایرانی ها بی نظیر است. هیچ کشوری مانند ایران چنین تعصب و عشقی به فوتبال ندارد.

 

وی گفت: تکرار آنچه ما در سال 2014 انجام دادیم بسیار دشوار است. این کار بسیار بسیار سخت است. اما به همین خاطر باید سخت تر از قبل کار کنیم.

ایران بعد از شروع کند در این مرحله از رقابتهای مقدماتی جام جهانی و تساوی یک بر یک مقابل ترکمنستان، اکنون بخت صدرنشینی گروه دی محسوب می شود. تیم ایران مقابل گوام و هند به پیروزی های پی در پی دست یافت.

کی روش گفت: تمام بازیها با هم متفاوت هستند. بازی ترکمنستان در پایان فصل بود که برای هر دو تیم بسیار غریب بود. آنها با شیوه عالی وارد شدند و به علت اشتباهات ما گل زدند. مقابل گوام ما در خانه بازی می کردیم بنابراین باید بازی و سبک بازی خود را برآنها دیکته می کردیم.

وی در مورد بازی با هند نیز گفت: هند با بازی هجومی خود ما را شگفت زده کردند. بعد از یک شروع سخت در نیمه اول ما خودمان را جمع کردیم و در نیمه دوم تغییر استراتژی دادیم و نتیجه گرفتیم.

ایران روز پنجشنبه در مسقط به مصاف تیم عمان می رود. انتظار می رود این دیدار سخت ترین بازی آنها تا این مرحله باشد، اما کی روش می داند آزمون واقعی مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی شروع می شود که با تیم های قدرتمند آسیا روبرو می شوند.

ایران در رده 39 جدول رده بندی فیفا در صدر قاره آسیا ایستاده است، هرچند کی روش هیچ وهمی در مورد اینکه تیم های واقعی صدر آسیا کدام هستند، ندارد. او معتقد است که ژاپن، کره جنوبی و استرالیا به جام جهانی 2018 روسیه راه می یابند و بقیه تیم ها باید برای سهمیه چهارم آسیا بجنگند.

رقبای ایران برای تصاحب این سهمیه عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر، ازبکستان و چین هستند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 16 مهر 1394 12:15
  • اندازه قلم
مدیریت سایت

واحد فناوری و اطلاعات شهرداری طرق رود

وبگاه: it@targhrood.ir