Notice: Undefined offset: 1 in /home/targhroo/public_html/plugins/system/k2/k2.php on line 702
درباره شهر

درباره شهر

نوشته شده توسط مدیریت سایت. Posted in شهر

معرفی شهر طرق رود

از جاده قدیم اصفهان به سمت تهران که عبور میکنیم بعد از مورچه خورت درمسیر جاده اصلی در35کیلومتری شهرستان نطنزبه شهری میرسیم درحاشیه رشته کوه کرکس ، شهری سرسبز و با آب و هوای دلنشین و کوهستانی ، این شهرطرق رود نام دارد. شهرطرق رود درکنار آبگیری کهن و در پای قلعه ای قدیمی وزیبا با قدمتی بالغ بر2000ساله شکل گرفته است وجود مناطق زیبایی از جمله باغهای سرسبز، منطقه نمونه گردشگری کشه ، یحیی آباد، ابکشه ، باغستان بالا و باغستان پائین با ویژگیهای منحصر بفرد خود درشهرطرق رود بر زیبایی این شهرافزوده است.

شهرطرق رود یکی از شهرهای غنی با آثارتاریخی و مناطق گردشگری است که از جمله موارد ذکرشده میتوان به مسجدجامع ،چنارو سرو خمیده (صبرین) 1400ساله، امامزاده چهاربزرگوار، بقعه چهل دختران، چهارسامون(چال صابون)، منجوین، آب چیک چیک، باباعبدالله طار،طلوگری،چشمه گرداب،لادرجه، منطقه باستانی کهن، منطقه گردشگری رایان کشه و چشمه های آب و کوهساران زیبا در اطراف این شهر اشاره نمود.

نزدیکی این شهر به رشته کوه کرکس سبب گردیده که اختلاف دمای محسوسی را در هر منطقه شهر شاهد باشیم بطوریکه در یک فصل میتوان در مناطق مختلف سه فصل دیگر رانیز در کنار این فصل رویت نمود که این شهررا در میان تمام شهرهای شهرستان نطنز حائز اهمیت نموده است.